• en

Programa ir svarbi informacija

 Programa

Programa šiuo metu ruošiama.

 

Svarbi informacija ralio žiūrovui

 

I. Ko reikia, norint vykti stebėti ralio varžybų?

Svarbiausios priemonės ralio žiūrovo inventoriuje yra:

  1. Ralio žurnalas/ralio gidas (kuriame rasite greičio ruožų žemėlapius, starto laikus, dalyvių sąrašą ir daug kitos naudingos informacijos)
  2. Ralio pasas (bilietas į renginį)
  3. Avalynė ir apranga, sauganti nuo šalčio/vėjo/lietaus/sniego (plačiau…).

Greičio ruožų žemėlapiai oficialiame tinklalapyje paprastai skelbiami likus maždaug savaitei iki varžybų starto, todėl nesijaudinkite, jei šiuo metu jų niekur nerandate.

Visą informaciją apie ralio pasus, jų kainas ir prekybos vietas rasite tinklapio skiltyje “Ralio pasai”.

II. Kaip rasti vietą stebėjimui?

Likus 2 valandoms iki starto, kiekvienas greičio ruožas yra visiškai uždaromas. Bet koks pašalinio transporto judėjimas trasoje likus mažiau, nei 2 val. iki starto – griežtai draudžiamas. Kadangi daugelio greičio ruožų keliai yra labai siauri, todėl trasoje bus leidžiamas tik vienos krypties eismas – nuo starto iki finišo.

Ralio metu, šalia pagrindinių kelių rasite nuorodas į žiūrovų zonas, todėl tikrai nepaklysite. Kitas greičio ruožų vietas (tai yra – ne žiūrovų zonas) ralio stebėjimui skelbiame draudžiamomis.

Numatykite pakankamą laiko rezervą tam, kad spėtumėte atvykti, pastatyti automobilį bei ateiti iki žiūrovų zonos.

III. Atvykus į stebėjimo vietą:

Statydami automobilius ir būdami šalia trasos nepadarykite žalos aplinkinių gyventojų pasėliams, statiniams ir kitam turtui. Šiukšles meskite į tam pastatytas šiukšliadėžes, o jei šių nėra – surinkite į atskirą maišelį ir išmeskite jas artimiausiame konteineryje. Atminkite, jog žiūrovų zonose galioja tokios pačios viešosios tvarkos taisyklės, kaip ir bet kurioje kitoje vietoje.

Atminkite, kad šalikelėse vietomis sniegas gali būti gilus, todėl važiuojant ne keliu kyla didelė rizika užklimpti.

Jei aplink nėra įrengtų stovėjimo aikštelių, arba jose nėra vietų – atvažiavę savo automobilį pastatykite vienoje kelio pusėje “priekiu į išvažiavimą”, tai yra taip, kad nereikėtų atlikinėti apsisukimo manevro ar važiuoti atbula eiga jau pasibaigus ruožui ir pradėjus migruoti žiūrovams:

Paisykite organizatoriaus išleistų instrukcijų ir įsitikinkite, kad kelias, kuriame statote automobilį nėra evakuacinis – tai yra tiesiogiai susijęs su varžybų saugumu. Evakuaciniai keliai bus nurodyti žemėlapiuose.

IV: Ralio stebėjimas:

Prieš pirmojo lenktyninio automobilio pasirodymą jau uždarytu greičio ruožu kelių ar keliolikos minučių intervalais pravažiuoja daug kitų automobilių – tai ralio organizatorių, oficialių asmenų (teisėjų, varžybų vadovo ir kt.) automobiliai bei nuliniai ekipažai.

“Nuliniai ekipažai” – tai lenktyniniai automobiliai, padedantys teisėjams, informuojantys apie artėjantį startą, ir nedalyvaujantys bendrojoje įskaitoje, tačiau važiuojantys pakankamai greitu tempu (išskirtinis jų bruožas – geltonas švyturėlis, garsinė signalizacija ir išskirtiniai starto numeriai).

Startavę ralio dalyviai važiuoja vienos minutės intervalu. Tačiau jokiu būdu neapsigaukite: dažnai pasitaiko atvejų, kuomet greičio ruože vėliau ekipažas paveja prieš jį startavusįjį dėl daugybės priežasčių: pastarojo gedimas, klaida, sulėtėjęs tempas ir t.t. Todėl važiuojant lenktyniniams automobiliams, rekomenduojame Jums iki pat greičio ruožo pabaigos likti saugioje vietoje, nepereidinėti į kitą trasos pusę, nebent yra išties geras matomumas ir trasos saugos darbuotojai tai daryti leidžia.

Raginame prižiūrėti vaikus, atsivežtus naminius gyvūnus ir net nedrausmingus savo kolegas žiūrovus, kad šie neatsidurtų trasoje.

Visais atvejais primygtinai prašome klausyti trasos saugą užtikrinančių asmenų nurodymų (trasos saugą užtikrinantys asmenys vilkės ryškios spalvos liemenes ir turės specialias akreditacijos korteles).

Atminkite, kad organizatorius visada turi teisę dėl su saugumu susijusių priežasčių atšaukti visą greičio ruožą.

V. Pasibaigus greičio ruožui:

Pasibaigus greičio ruožui, juo išvažiuoti iš stebėjimo vietos yra leidžiama. Tačiau labai svarbu žinoti faktą, kurį primiršta net ir ne pirmus metus ralį stebintys asmenys – ralio greičio ruožo kelias atidaromas ne tada, kai pravažiuoja paskutinis dalyvis, o tada, kai trasoje pasirodo automobilis, vadinamas “šluota”. Skiriamasis jo bruožas – žalias švyturėlis ant stogo.

Dėmesio: jokiu būdu neišvažiuokite į trasą, jei nesulaukėte “šluotos” automobilio! Paskutinis startavęs dalyvis trasoje galėjo pralenkti prieš jį važiavusį varžovą, kuris vis dar skuba į finišą.

Važiuodami jau atidarytu greičio ruožu, būkite atsargūs ir dėmesingi – kažin ar kam nors padarysite įspūdį nuosavu automobiliu lėkdami dideliu greičiu, tačiau pavojus, kurį galite sukelti sau ir aplinkiniams – milžiniškas. Net jei ir vairuojate saugiai ir atsakingai, visada naudinga imtis papildomų atsargumo priemonių.

Trasoje (ypač lėtesnėse sekcijose) gali pasitaikyti lenktyninių automobilių suformuotų provėžų, kuriose dėl nelygios kelio dangos reikėtų saugoti savo automobilį ir važiuoti atsargiau bei lėčiau .

Dėmesio: labai rekomenduojame susipažinti su pagrindinėmis taisyklėmis, skirtomis maksimaliam jūsų saugumui užtikrinti.

Atminkite, kad automobilių sportas, netinkamai elgiantis, gali būti pavojingas.

 

Susiję straipsniai:

Tinkama apranga žiemos ralyje

Saugus elgesys šalia greičio ruožų